Шість іноземних банків можуть почати торгувати гривнею — Чурій

Нацбанк після надання іноземним банкам дозволу торгувати валютою між собою за гривню очікує приходу на валютний ринок України декількох іноземних гравців вже в 2020 році.

Нацбанк після надання іноземним банкам дозволу торгувати валютою між собою за гривню очікує приходу на валютний ринок України декількох іноземних гравців вже в 2020 році.

Про це заявив заступник голови Нацбанку Олег Чурій в ході зустрічі з представниками бізнесу в Європейській Бізнес Асоціації, повідомляє Уніан.

«Ми очікуємо, що до кінця року 5-6 іноземних банків зайдуть на ринок і торгуватимуть», — сказав Чурій.

За словами Чурія, це рішення підвищить ліквідність валютного ринку України, його привабливість для іноземних інвесторів та обсяги торгів.

Національний банк розширив можливості іноземних банків з купівлі-продажу іноземної валюти за гривню.

Тепер іноземні банки зможуть не лише укладати договори купівлі-продажу валюти за гривню з українськими банками, а й проводити такі операції між собою.

Розраховуватися будуть через коррахунки в українських банках.

Обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) України з початку року зріс на 8,3 млрд грн, або на 7,2%,- до 124,1 млрд грн.

Для купівлі українських ОВДП нерезиденти, як правило, заводили в Україну відповідний обсяг валюти, який продавався на міжбанківському валютному ринку України.

За 2019 рік нерезиденти збільшили портфель держоблігацій на 111,36 млрд грн до 117,72 млрд грн (на початок року було всього 6,36 млрд грн).

Для порівняння: обсяг вкладень нерезидентів в ОВДП України в 2018 році зріс на 1,13 мільярда гривень, або на 21,7%.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі