Скільки втратила торгівля з початку карантину

Незважаючи на ажіотажний попит на продукти та товари першої необхідності, товарообіг супермаркетів з початку карантину скоротився.

Незважаючи на ажіотажний попит на продукти та товари першої необхідності, товарообіг супермаркетів з початку карантину скоротився.

Втрат зазнали магазини, розташовані у торгово-розважальних центрах або недалеко від житлових районів. Товарообіг упав на 15-70%, пише Асоціація Рітейлерів України, передає Finance.ua.

Від 50% до 80% товарообігу втратили магазини на вокзалах і на раніше багатолюдних вулицях. Відбувся спад у сегменті магазинів біля дому. Там середній чек незначно зріс, однак покупки роблять рідше, ніж раніше.

Це відбувається, бо споживачі встигли закупити продуктів та товарів першої необхідності наперед. Крім того, люди почали економити, бо вимушено не працюють під час карантину.

Одна з найбільших мереж АЗС у березні зафіксувала спад продажів бензину майже на 30%. У квітні прогнозують зменшення показників до 50%.

Тільки у перший тиждень карантину магазини побутової техніки та електроніки у середньому втратили 54% продажів, свідчать дані GfK.

Недорахувалися доходів заклади громадського харчування, яким довелося швидко перепрофільовуватися на послуги доставки. Водночас спад продажів відчули й ті заклади, які доставляли їжу раніше.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі