Спостерігається скорочення експорту молокопродуктів

За даними статистики 2019 року експорт майже всіх молокопродуктів досить значно скоротився.

За даними статистики 2019 року експорт майже всіх молокопродуктів досить значно скоротився.

Про це повідомляє AgroNews.

Винятком стали молочні консерви (+ 6%), ультрапастеризоване молоко (+ 15%) і сухе незбиране молоко (в 2,1 рази).

За іншими молочним товарам спостерігається значне скорочення експорту: по маслу (-40%), по сирним продуктам (-48%), по СОМ (-14%), по казеїну (- 28%), за сироваткою (-24%).

Аналізуючи поточні тенденції, слід відзначити менш виражене скорочення експорту в порівнянні з минулою зимою. У грудні експорт СОМ виявився в 2,1 рази більше в порівнянні груднем 2018 року. Більше продавалося молока тривалого зберігання, консервів і навіть сиру. У той же час продаж масла і сирного продукту залишалися невеликими.

У січня 2020 експорт молокопродуктів буде вельми незначним, на помітне збільшення зовнішніх продажів можна розраховувати не раніше квітня, коли збільшиться пропозиція дешевого молока від населення.

Що стосується імпорту молокопродуктів, то в 2019 він значно виріс. Закупівлі сирів у минулому році зросли на 82%, а якщо розглядати грудневий імпорт, то він більш ніж в два рази перевищує показник грудня 2018 року.

У 2019 ввезення свіжих молокопродуктів збільшився на 65%. Набагато зросли закупівлі вершкового масла, помітно збільшився імпорт інших молочних продуктів. У грудні зросли обсяги імпорту не тільки сирів і масла, а й сухого молока, сироватки. Цих товарів закуплено в рази більше в порівнянні з груднем 2018 року.

У січні імпорт молокопродуктів все ще буде досить значним, зовнішні закупівлі скоротяться ближче до весни.

категорії
Бізнес

Публікації по темі

Новини