Суд дозволив Укрнафті не платити дивіденди державі

23 березня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов ПАТ «Укрнафта» до Кабінету міністрів і скасував постанову уряду, якою «Укрнафта» була зобов'язана сплатити до держбюджету 90% чистого прибутку у вигляді дивідендів за 2018 рік.

23 березня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов ПАТ «Укрнафта» до Кабінету міністрів і скасував постанову уряду, якою «Укрнафта» була зобов’язана сплатити до держбюджету 90% чистого прибутку у вигляді дивідендів за 2018 рік.

Про це пише Finbalance з посиланням на постанову суду.

Суд зазначив, що, визначивши дивідендний норматив для Укрнафти на рівні 90% чистого прибутку, Кабмін залишив без уваги, що відповідно до фінансової звітності підприємства, його непокритий збиток (11,16 млрд грн) та податковий борг (9,14 млрд грн) за підсумками 2018 року перевищували задекларований чистий прибуток.

Також суд вирішив, що Кабмін «не дотримувався принципу рівності господарських товариств перед законом», оскільки для деяких держпідприємств був встановлений нижче норматив виплати дивідендів.

Раніше суди призупинили дію урядової постанови про дивіденди щодо Укрнафти до вирішення спору по суті. У квітні 2019 року Кабмін підвищив норматив відрахувань частини чистого прибутку держпідприємств до бюджету з 75% до 90%, якщо їхній прибуток перевищував 50 млн грн.

Укрнафта і Нафтогаз оскаржили це рішення в суді.

Зазначається, що прибуток Укрнафти за 2018 рік склав 64,4 млрд грн.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі