Суд заарештував 247 мільйонів Януковича на рахунках банку Порошенка

Суд заарештував 13 січня 247 млн грн на рахунках Міжнародного інвестиційного банку (МІБ), які належали Всеукраїнського банку розвитку (ВБР) сім'ї Віктора Януковича, і зобов'язав МІБ перерахувати ці гроші на рахунки нацагентства з управління заарештованими активами (АРМА).

Суд заарештував 13 січня 247 млн грн на рахунках Міжнародного інвестиційного банку (МІБ), які належали Всеукраїнського банку розвитку (ВБР) сім’ї Віктора Януковича, і зобов’язав МІБ перерахувати ці гроші на рахунки нацагентства з управління заарештованими активами (АРМА).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генпрокурора.

17 січня Офіс Генпрокурора звернувся із клопотанням до АРМА, вимагаючи виконання рішення суду.

У прокуратурі пояснюють, що гроші були заарештовані у справі щодо легалізації незаконних доходів оточенням Януковича.

Також правоохоронці вивчають питання законності перебування грошей ВБР в банку МІБ і «встановлюють причетних до цього рішення».

У листопаді 2018 року журналісти програми Схеми випустили розслідування, в якому стверджувалося, що майже 2 млрд грн з депозитів підставних осіб в банку ВБР Януковича, були виведені через банк МІБ п’ятого президента Петра Порошенка.

Гроші у банку Януковича були арештовані після Евромайдана. Але в 2016-2017 роках Печерський райсуд Києва почав знімати арешт з частини цих рахунків, пояснивши це «відсутністю підстав для продовження арешту».

У банку Порошенко тоді заявили, що діяли в рамках закону, дозволивши колишнім співробітникам ВБР відкрити рахунки.

У листопаді 2019-го пакет акцій Порошенко в Міжнародному інвестиційному банку перейшли до його сина Олексія.

категорії
Бізнес

Публікації по темі

Новини