Суд знову відновив діяльність банку Союз

Шостий апеляційний адміністративний суд 19 лютого відмовив у задоволенні скарги НБУ та залишив в силі рішення першої інстанції про відновлення діяльності банку Союз.

Шостий апеляційний адміністративний суд 19 лютого відмовив у задоволенні скарги НБУ та залишив в силі рішення першої інстанції про відновлення діяльності банку Союз.

Про це повідомляє регулятор.

У Нацбанку зазначають, що «це вже третє коло розгляду справи банку Союз у судах».

Банк Союз було виведено з ринку у березні 2016 року через систематичні порушення законодавства у сфері фінмоніторингу. Однак, акціонер банку Сергій Дядечко не погодившись з рішенням регулятора, звернувся з позовом до НБУ та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

У своєму позові він просив скасувати рішення про виведення банку з ринку, а також зобов’язати НБУ вчинити всі необхідні дії для відновлення функціонування банку Союз. Отже, суди першої та апеляційної інстанції наразі ухвалили рішення про незаконність виведення банку з ринку.

15 січня 2020 року Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій щодо неправомірності ліквідації АТ «КБ «Союз», а справу направив на новий розгляд до суду першої інстанції.

«Національний банк подасть касаційну скаргу на рішення суду після отримання повного тексту рішення», – йдеться в повідомленні.

Національний банк вкотре наголошує, що законодавством не передбачено механізму відновлення діяльності банку, зокрема за рішенням суду.

У НБУ вважають, що колишні власники неплатоспроможних і ліквідованих банків оскаржують рішення регулятора для відновлення контролю за банком та його активами.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі