Світовий банк придбає частину акцій Укргазбанку найближчим часом

На сьогодні 94,94% акцій Укргазбанку володіє держава.

Міжнародна фінансова корпорація з групи Світового банку планує найближчим часом увійти в капітал державного Укргазбанку.

Про це заявила заступник глави НБУ Катерина Рожкова під час прес-брифінгу, передає Мінфін.

«Мінфін працює на сьогоднішній день з IFC щодо входження в капітал Укргазбанку. Це справді подія, яка має відбутися найближчим часом. Це буде перша угода і перший реалізований крок щодо того, як держава скорочує свою частку в банківському секторі», — наголосила Рожкова.

За її словами, держава має намір знайти приватних інвесторів для інших трьох державних банків.

На сьогодні 94,94% акцій Укргазбанку володіє держава.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку може виділити Укргазбанку 5-річну позику на 30 мільйонів євро з можливістю конвертувати її в частку в акціонерному капіталі фінустанови в розмірі до 20%.

11 листопада 2017 року Мінфін, IFC і Укргазбанк підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримки приватизації Укргазбанку.

У лютому 2019 року повідомлялося, що IFC та Укргазбанк розпочали оцінювання і структурування фінансового інструменту для входження IFC в капітал банку.

У квітні 2019 року Укргазбанк і Міжнародна фінансова корпорація підписали договір, згідно з яким банку нададуть консультації щодо обслуговування підприємств малого і середнього бізнесу.

категорії
Бізнес

Публікації по темі