У Нафтогазі розповіли, коли сплатять податки з виплаченого Газпромом боргу

У Нафтогазі заявили, що податки з $2,9 мільярди, які компанія отримала від російського Газпрому за результатами Стокгольмського арбітражу, будуть виплачені в першому кварталі 2020 року.

У Нафтогазі заявили, що податки з $2,9 мільярди, які компанія отримала від російського Газпрому за результатами Стокгольмського арбітражу, будуть виплачені в першому кварталі 2020 року.

Про це повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв у фейсбуці.

«Група Нафтогаз залишається найбільшим джерелом доходів державного бюджету. В минулому році ми заплатили більше 120 млрд грн податків та дивідендів.

При цьому в четвертому кварталі понад 15 млрд грн податків та дивідендів ми сплатили достроково. Надходження від Нафтогазу — це близько 16% загальних доходів державного бюджету в 2019 році», — зазначає Коболєв.

За словами голови Нафтогазу, в цьому році держкомпанія не отримає надходжень від транзиту, проте в першому кварталі року НАК планує розрахуватися з податками на 2,9 млрд дол Газпрому.

«У минулому році ми відокремили Оператора ГТС і, відповідно, тому в цьому — Нафтогаз вже не отримає надходжень від транзиту. Але вже в першому кварталі ми плануємо сплатити податки з $2,9 млрд, які ми отримали на виконання рішення Стокгольмського арбітражу», — резюмує Коболєв.

26 грудня 2019 року Нафтогаз на вимогу Кабміну перерахував державі 8,5 млрд грн дивідендів і 4,5 млрд інших податкових платежів.

Ощадбанк і НАК «Нафтогаз України» домовилися про продовження терміну дії кредитного договору, борг якого складає 1,97 млрд грн. Договір продовжать з 9 червня 2020 року до 24 грудня 2024 року.

30 грудня 2019 року Україна і Росія домовилися про транзит газу на 5 років з можливістю пролонгації контракту на тих же умовах ще на 10 років.

За словами міністра енергетики Олексія Оржеля, гарантовані обсяги поставок газу: 1 рік — 65 млрд куб м і 40 млрд куб. м в наступні 4 роки.

Згідно з домовленостями, Газпром погодився виплатити Нафтогазу борг в $2,9 млрд, встановлений Стокгольмським арбітражем.

категорії
Бізнес

Публікації по темі