У НБУ пояснили, для чого в законі потрібна моральна компенсація ексвласникам банків

Ексвласники банків не зможуть повертати їх у свою власність, проте зможуть претендувати на моральну компенсацію.

Ексвласники банків не зможуть повертати їх у свою власність, проте зможуть претендувати на моральну компенсацію.

Про це в ефірі hromadske заявив Арсен Макарчук, керівник Офісу правління Нацбанку.

«Справа в тому, що можливість відшкодування моральної шкоди передбачена в Конституції України, і в разі, якщо б таке обмеження допускалося, могла б йти мова про неконституційність, принаймні, частини положень законопроекту», — сказав Макарчук.

Він додав, що коли юристи та експерти вивчали це питання, вони прийшли до висновку, що «Україна не Америка», тому що немає прецедентів відшкодування моральної шкоди на сотні мільйонів гривень.

«Мова йде про невеликі суми по відношенню до шкоди як такої. В районі мільйона гривень, це максимум в тих прецедентах, які ми могли досліджувати», — зазначив представник НБУ.

Повідомляється, що суму відшкодування упущеної вигоди і моральної шкоди попереднім власникам банків будуть визначати аудитори великої четвірки.

Представник НБУ підтвердив, що потенційно може йти про сотні мільйонів гривень, але напевно сказати зараз неможливо.

Нагадаємо, учора, 30 березня, на позачерговому засіданні ВРУ, депутати підтримали закон про банки у першому читанні, а також скоротили строки проведення другого читання.

Власне, це так званий “антиколомойський закон”, що передбачає стабілізацію фінансової системи України. Тобто, націоналізація банків стане автономною і не залежатиме від колишніх власників.

Зважаючи на дотримання вимоги МВФ, це дозволить Україні отримати транш на 5,5 млрд дол. США.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі