Український стартап представив проект із друку людських кісток ADAM

Kwambio – одеський стартап, який займається виробництвом 3D-принтерів і керамічних деталей.

Український стартап Kwambio, який виробляє 3D-принтери, спільно з фондом WeFund Ventures представив проект із друку людських кісток і органів ADAM.

Про це пише ain.ua з посиланням на генерального директора Kwambio Володимира Усова, який обіймає посаду CEO проекту.

За його словами, проект ADAM включає кілька напрямків. По-перше, Kwambio розробляє технологію друку біологічних кісткових структур за допомогою 3D-друку. По-друге, працює над запуском платформи, яка дозволить створити свій віртуальний атлас тіла з 3D-сканів, знімків КТ і МРТ. Усов додав, що платформа надаватиме швидкий доступ до даних тіла людини і дозволить роздрукувати необхідну кістку або орган для пацієнта прямо в лікарні.

Крім цього, у межах проекту Kwambio з партнерами створив два нових біоматеріали – керамічне біоскло та модифікований біополімер. Вони використовуватимуться для друку різних типів кісток, а також, з часом, м’яких тканин, судин і складних органів. Матеріали були успішно протестовані в Швеції, зараз вони проходять доклінічні дослідження в Україні.

«120 000 людей стоять у черзі на пересадку органів у США. Більше одного мільйона людей мають однакові потреби у всьому світі. Нові технології спрямовані на вирішення цієї проблеми, й ADAM – перша у світі можливість друкувати органічні кістки. Наша мета – допомогти людям врятувати своє життя», – повідомили в компанії.

Крім цього, Kwambio працює над новими біопринтерами для лабораторій і університетів, які друкуватимуть кістки й органи. Стартап має намір представити прототип до кінця 2019 року. Комерційний запуск усього проекту запланований на серпень 2020 року.

Додамо, що проект ADAM привернув фінансування від Kwambio і WeFund. Новий раунд запланований на кінець року за підсумками доклінічних досліджень. У партнерах ініціативи – виробник медичних девайсів Applied Medical і акселератор Techstars.

Довідка

Kwambio – одеський стартап, який займається виробництвом 3D-принтерів і керамічних деталей. Серед його клієнтів – General Electric, Airbus та інші компанії. Стартап також співпрацював з Tesla і NASA.

категорії
Бізнес

Публікації по темі