“Укрзалізниця” офіційно стала приватним акціонерним товариством

Сьогодні, 27 листопада 2018 року, державним реєстратором проведено реєстрацію змін до статуту Укрзалізниці.

27 листопада державним реєстратором внесені зміни до статуту “Укрзалізниці” згідно з постановою Кабінету Міністрів України 31 жовтня.

Про це йдеться у повідомленні на сайті “Укрзалізниці”.

«Сьогодні, 27 листопада 2018 року, державним реєстратором проведено реєстрацію змін до статуту Укрзалізниці. Його нову редакцію було затверджено постановою Кабінету Міністрів України 31 жовтня 2018 року», – йдеться в повідомленні.

Відтепер українською мовою назва товариства виглядатиме так: повна — акціонерне товариство “Українська залізниця”, скорочена — АТ “Укрзалізниця”; англійською мовою: повна — joint stock company “Ukrainian railways”, скорочена — JSC “Ukrainian railways”.

Зазначають, що рішення Кабінету Міністрів України 31 жовтня 2018 р було викликане необхідністю привести статут Укрзалізниці у відповідність до змін у законодавстві, що регулює діяльність акціонерних товариств. Також змінився тип товариства на приватне акціонерне товариство.

Проте, за словами Євгена Кравцова, керівника Укрзалізниці, це жодним чином не змінює форму державної власності Укрзалізниці. «Попри зміну типу з публічного на приватне акціонерне, товариство, як і раніше, повністю залишається у власності держави. Єдиним акціонером товариства є держава в особі Кабінету Міністрів України. 100% акцій Укрзалізниці належать державі і не можуть бути відчужені», – повідомив Євген Кравцов.

Також додають, що у 2018 році почали діяти нові підходи до розмежування публічних і приватних акціонерних товариств та регулювання їх правового статусу, з’явився чіткий критерій віднесення акціонерного товариства до категорії публічного, який наблизив поняття публічного АТ до стандартів розвинутих ринків.

Довідка: у 2018 році до Закону України «Про акціонерні товариства» були внесені істотні зміни в частині визначення особливостей правового статусу публічних та приватних акціонерних товариств. Внесення таких змін було передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» № 2210-VIII від 16.11.2017.

Згідно з новим п. 15-2 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про акціонерні товариства» публічне акціонерне товариство – це акціонерне товариство, щодо акцій якого здійснено публічну пропозицію та/або акції якого допущені до торгів на фондовій біржі в частині включення до біржового реєстру.

Згідно з новою редакцією ст. 34 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» публічна пропозиція цінних паперів – це пропозиція (оферта), звернена до невизначеного кола осіб, про придбання цінних паперів за ціною та на умовах, визначених такою пропозицією, що здійснюється з урахуванням вимог, встановлених Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок».

Відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону № 2210-VIII статути та внутрішні положення підлягають приведенню у відповідність із цим Законом для публічних акціонерних товариств та банків до 1 січня 2019 року.

категорії
Бізнес

Публікації по темі