Уряд хоче стягнути з екс-власників Привату кошти, витрачені на націоналізацію

19 грудня 2016 року Приватбанк перейшов у повну власність держави. Міністерство фінансів стало новим власником.

Уряд сподівається повернути державні гроші, витрачені на націоналізацію Приватбанку.

Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук в інтерв’ю РБК-Україна.

«Ми зробимо все можливе, щоб повернути кошти платників податків, які були витрачені на націоналізацію банку», — сказав Гончарук.

Він зазначив, що наразі Нацбанк розробляє певні законодавчі ініціативи, щоб заборонити повернення екс-власникам банків, які були визнані неплатоспроможними. За його словами, уряд співпрацює з НБУ в цих проектах в межах робочих зустрічей.

«Ці рішення покликані убезпечити платників податків від можливих негативних наслідків судових рішень щодо банків, які були виведені НБУ з ринку. Нацбанк був основним розробником цього тексту, і коли він буде ухвалений, мені важко прогнозувати, але це питання найближчого майбутнього», — сказав Гончарук.

19 грудня 2016 року Приватбанк перейшов у повну власність держави. Міністерство фінансів стало новим власником.

Для того, щоб врятувати банк від банкрутства, держава докапіталізувала його на понад 155 млрд грн.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію Приватбанку. У відповідь на це Кабмін, Нацбанк і Приватбанк одразу в травні оскаржили це рішення.

Екс-власники банку вважають націоналізацію незаконною. Тривають судові суперечки в Україні і в закордонних юрисдикціях.

В Офісі Президента заявили, що якими б не були рішення судів, немає жодних підстав для повернення державного Приватбанку колишнім акціонерам.

Нещодавно Національний банк повідомив про зміну власника Приватбанку. Зміна відбулася 25 вересня 2019 року. Раніше 100% акцій банку належало державі у особі Міністерства фінансів. Зараз — державі у особі Кабінету міністрів.

категорії
Бізнес

Публікації по темі