В Україні вигідно вирощувати зелень на гідропоніці. Експерти створили бізнес-план

Бізнес-плану з організації тепличного господарства з вирощування салату та іншої зелені був розроблений у грудні 2017 року аналітиками компанії Pro Capital Investment за результатами дослідження ринку цього виду продукції в Україні.

Бізнес-плану з організації тепличного господарства з вирощування салату та іншої зелені був розроблений у грудні 2017 року аналітиками компанії Pro Capital Investment за результатами дослідження ринку цього виду продукції в Україні.

Головними експортерами салату є Іспанія, Польща, Туреччина, однак експерти дійшли висновку, що вирощувати салат в Україні буде перспективно та рентабельно, адже ландшафт території країни та її кліматична зона сприятиме цьому процесу.

Згідно з бізнес-планом, тепличний комплекс найкраще розташувати у Київській області. Проектом передбачено будівництво сучасної теплиці із сталевих конструкцій та скла, із системою повного кліматичного контролю. Також у теплиці буде система подачі води та опалення, енергозберігаючі екрани, штучне освітлення тощо. Окрім того, варто розмістити поряд адміністративну будівлю, цех упаковки, склад для зберігання.

Вирощувати рослини можна за допомогою особливої технології, гідропоніки. Це спосіб вирощування салату без грунту, але рослина отримуватиме всі необхідні корисні речовини із розчину. Найбільш перспективно вирощувати салат-латук, салат Айсберг, руколу тощо. Як зазначає, Pro Consulting, успіху даної бізнес-ідеї сприятиме практично повна відсутність конкуренції на вітчизняному ринку, оскільки більшість українських тепличників зосереджені сьогодні на виробництві помідорів і огірків. Імпорт же новостворене господарство зможе перемогти за рахунок низької собівартості, завдяки використанню новітніх технологій, і короткого транспортного плеча.

На створення тепличного комплексу для вирощування салату і зелені площею один гектар потрібно 3,3 млн євро. Проте господарство буде отримувати до 12 врожаїв на рік, рентабельність продажів складе 31,1%, тобто з кожним євро доходу до інвестора буде приходити більше 31 центу чистого прибутку. За розрахунками, виконаними в рамках бізнес плану організації тепличного вирощування салату і зелені, повна окупність даного проекту настане протягом семи років з урахуванням фактору дисконту.

 

категорії
Бізнес

Публікації по темі