В Україні запустили портал для підтримки бізнесу на період карантину

Мінекономіки запустило портал для підтримки підприємців, діяльність яких постраждала через запровадження карантину.

Мінекономіки запустило портал для підтримки підприємців, діяльність яких постраждала через запровадження карантину.

Наразі портал доступний за посиланням, передає Мінфін.

На урядовому сайті зібрано всі чинні обмеження, запроваджені в Україні на період карантину, а також перелік заходів щодо державної підтримки бізнесу.

Також там міститься роз’яснення до ухвалених Радою законів щодо підтримки бізнесу та щодо змін до програми доступних кредитів під 5-7-9% річних.

«Цей портал дозволить підприємцям, перш за все, отримувати виключно офіційну інформацію, вже зібрану в єдиному місці. Ми будемо оновлювати її та повідомляти про всі зміни, які запроваджуватимуться для малого та середнього бізнесу», — прокоментував заступник міністра розвитку економіки Дмитро Романович.

17 березня депутати підтримали закон №3220 про підтримку бізнесу у звязку з карантином. Закони запроваджують для бізнесу такі заходи:

  • звільнення від штрафів за порушення податкового законодавства у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
  • звільнення від оподаткування єдиним соціальним внеском всіх ФОПів за березень та квітень 2020 року, за несплату ЄСВ за цей період не штрафуватимуть;
  • мораторій на перевірки бізнесу з 18 березня по 31 травня 2020 року;
  • продовження терміну подання річної декларації про майновий стан (подається громадянами, зокрема держслужбовцями) до 1 липня 2020 року;
  • податкові канікули з плати за землю (місцевий податок) з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
  • виключення нежитлову нерухомість з бази оподаткування податком на нерухоме майно протягом 1 березня — 30 квітня 2020 року.
  • 23 березня президент Зеленський доручив Національному банку, Міністерству фінансів і Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підготувати до кінця поточного тижня програму кредитних канікул для бізнесу.
  • 17 березня Рада на позачерговому засіданні прийняла закон про пом’якшення ряду вимог податкового законодавства з метою підтримати платників податків на час боротьби з поширенням в Україні коронавірусної інфекції.
  • 11 березня Кабмін запровадив в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі