В Україні зростає тренд на мережеві готелі

Нестача великих мережевих готелів, з гарантованим високим рівнем сервісу, котрі користуються популярністю в міжнародних туристів – проблема, котра стосується всієї України

В Україні чи не найбільша концентрація готелів в одному місці – на гірсько-лижному курорті Буковель. Сьогодні тут розташовано понад 200 готелів, що користуються популярність серед туристів в будь-яку пору року. Тут можна зустріти як дрібні готелі, що класифікуються як сімейний бізнес, так і готелі з великою кількістю номерів з місцевими брендами. Втім великих мережевих готелів навіть тут обмаль.

Втім нестача великих мережевих готелів, з гарантованим високим рівнем сервісу, котрі користуються популярністю в міжнародних туристів – проблема, котра стосується не лише Буковелю, але й усієї України. «У нас, якщо не брати до уваги Київ, мережевих готелів практично немає. Є невеличкі національні мережі, але не світові. У Львові є Ramada і Ібіс, в Києві поки їх трохи більше десяти, але і це не показник для такого великого міста», – розповідає у коментарі Сергій Підмогильний, координатор з розвитку мережі Зелених Шляхів в Україні.

На його думку ситуація склалась таким чином через високі стандарти, котрі висувають транснаціональні готельні мережі до якості сервісі: Починаючи від вимог до споруди та закінчуючи системою управління. Створення готелю, що відповідатиме усім вимогам та зможе працювати під пізнаванним міжнародним брендом, потребує чималих капіталовкладень. З цим часто виникають проблеми, адже мережевим готелям потрібно заплатити немалі гроші.

Також небажання заходити на український ринок великих транснаціональних готельних операторів можна пояснити відсутністю категоризації готелів. «Справа в тому, що у нас не закрите питання категоризації, адже воно у нас не є обов’язковим. Дуже тяжко іноземним туроператорам працювати з українськими готелями, адже у них немає зірок. У нас колись намагалися впорядкувати цю ситуацію, але так нічого і не зробили. Досі немає ніякої уніфікованої системи розподілення за категоріями. Саме через відсутність категоризації великі мережі не знають з чим матимуть справу і тому для них дуже ризиковано приходити на наш ринок», – зазначає Тарас Іщенко, керівник туристичного порталу «Зручно-тревел».

Втім, не зважаючи на усі перепони тренд на мережеві готелі зростає. «Транснаціональні готельні мережі володіють базою лояльних клієнтів, відтак коли турист захоче поїхати до України, то спершу дивитиметься чи є у нас знайомі йому готельні бренди. Зараз є певний шанс, що мережевих готелів в країні ставатиме більше», – розповів Сергій Підмогильний.

Він також зазначив, що сьогодні у Буковелі будується декілька апарт-готелів. Один із них, що будує девелоперська компанія Lev Development, увійде до мережі готелів «Premier Resort Hotel», котру обслуговує відомий готельний оператор – Premier Hotels and Resorts.

«Premier Resort Hotel» матиме 130 номер різного класу та площі. Головною перевагою цього готелю над іншими є залучення відомого готельного оператора – Premier Hotels and Resorts. На ринку вони працюють вже 15 років. Це мережевий оператор, який зможе привернути увагу та забезпечити повну заселеність апартаментів, адже за стільки років зміг вибудувати репутацію бездоганного сервісу.

«Це готель нового формату для України, хоча у світі давно не новинка. Можливо ми не перші реалізуємо цю модель у нашій країні, але наша виключність в тому, що ми взяли професійну керуючу компанію, котра є найкращою з точки зору бренд-ціна-якість, розробили спільно з ним продукт, що відповідає усім стандартам сервісу мережі готелів  Premier», – зазначив Олександр Островський, засновник девелоперської компанії «Lev Development».

Також він додав, що проект відповідає усім міжнародним стандартам, котрі існують на сьогодні. Окрім того він пройшов економічний розрахунок незалежною аудиторською компанією. Згідно розрахунку повернення інвестицій, котрий проводився на основі детального аналізу та прогнозування відвідуваності готелю в різні пори року, окупність знаходиться на рівні 6-8 років.

 

 

 

категорії
БізнесНовини

Публікації по темі