Високотехнологічні інвестиції: бути чи не бути?

Високотехнологічний бізнес сам диктує, які професії мають бути на ринку

В рамках Міжнародного економічного форуму обговорили високотехнологічні інвестиції. Це стало темою останньої на перший день форуму дискусійної панелі.

Костянтин Магалецький, партнер “Horizon Capital”, вважає Львівщину найпривабливішим регіоном в Україні для інвестицій своєї компанії.

“За 2 місяці вже було 2 інвестиції і третя зараз в процесі. На Львівщині дуже висока концентрація високоінтелектуальних фахівців. Як ми бачимо, це не тільки в сфері ІТ, але такі ж результати показує і та сама харчова промисловість. Важливою є присутність певного інтелектуально-освітнього хабу на Західній Україні. Якщо б об’єднати всі проекти, над якими ми зараз працюємо, то б яка це не була індустрія, я б назвав це Digital innovation. Якщо дивитися в майбутнє, то ми дуже відкриті до діалогу з компаніями із Львівщини”, – зазначив Костянтин Магалецький.

Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України вважає, що для залучення інвестицій у високотехнічні сфери України, важливо, щоб у людей була довіра і розуміння, що буде завтра. Адже саме це, на його думку, формує макроекономічну стабілізацію і стабільність в державі

“Одним із інструментів залучення інвестицій у високі технології є державно-приватне партнерство, де є розподіл ризиків між державою і приватним партнером. В свою чергу приватний партнер це – інвестор. Звісно, для країни добре, коли він вітчизняний, іще краще – іноземний. Коли ми говоримо про високі технології і інвестиції у цю сферу, ми маємо розуміти, що має бути екосистема. І, я бачу, що в декількох областях це вже розпочалось. Але найголовніше, щоб ці високотехнологічні інвестиції були захищені. І коли ми про це говоримо, маємо згадувати поняття інтелектуальної власності”, – зазначив Михайло Тітарчук.

Також він додав, що високотехнологічний бізнес сам диктує, які професії мають бути на ринку. Наразі під питанням стоять юристи та економісти. Але, за словами Михайла Тітарчука, це не означає, що вони перестануть мати попит, просто спеціалістам доведеться перекваліфікуватися. А от дійсно затребуваною зараз є робототехніка.

В підсумку дискусії слово взяв Антон Подільчак, голова Регіональної координаційної ради Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації. Він вважає, що Львівщина має один із найкращих форматів для такого інвестування.

“Високотехнологічні інвестиції для Львова надзвичайно потрібні, але разом з тим ми маємо  один з кращих форматів для такого інвестування. В нас дійсно є людський капітал. І це, як в ІТ індустрії так і в виробництві. Фінансування є для тих, хто готовий робити якісний продукт і його є кому робити”, – завершив перший день Міжнародного економічного форуму Антон Подільчак.

категорії
БізнесНовини

Публікації по темі

Новини