Визначено найкомфортніші регіони України для ведення бізнесу

Regional Doing Business 2018 оприлюднив результати рейтингу комфортних регіонів дл ведення бізнесу в Україні.

Найбільш комфортними регіонами для ведення бізнесу визнали Вінницьку та Івано-Франківську області.

Такі результати рейтингу Regional Doing Business 2018, розробниками якого вдруге стали Офіс ефективного регулювання (BRDO) і Спілка українських підприємців (СУП).

Так, Вінницька область набрала 334 бали, з невеликим відривом від неї Франківська – 332 бали. Третє місце посіла Житомирщини, набравши 313 балів. Максимальний бал, який могли отримати регіони, – 600.

Розробники наголошують, що рейтинг вимірює сприятливість інвестиційного клімату у регіонах України станом на 01 липня відповідного року за винятком підкомпоненту «Надійність електропостачання» компоненту «Приєднання доелектромереж», який розраховується відповідно до офіційних показників, розрахованих за результатами кожного календарного року.

Зазначають, що рейтинг проводився за адаптованою методологією Всесвітнього банку (ВБ) на основі опитування українських підприємців.

Оцінювалися 6 напрямів взаємодії бізнесу з владою: створення підприємства, сплата місцевих податків; отримання дозволів на будівництво; оформлення земельної ділянки під об’єкт нерухомості; приєднання до електромереж, якість електронних сервісів. Також додають, що цього року був доданий новий компонент – електронні сервіси.

Зокрема, Вінниччина виявила найкращі позиції в загальному заліку, Житомирщина стала кращою зі створення підприємства, Чернігівська область готова конкурувати за об’єкти будівництва і має прогрес у відведенні земельних ділянок, Харківський і Донецький регіон виявилися найбільш лояльними до бізнесу зі сплати податків.

Крім того, представники BRDO оприлюднили ключові рекомендації 2018 року для створення успішного бізнесу в регіонах:

– ввести електронне надання дозволів і погоджень через приєднання до загальнодержавних систем електронних послуг або розробки локального аналога;

– забезпечити прозорість містобудівної документації, опублікувавши її онлайн;

– приєднатися до ініціативи #StartBusinessChallenge;

– зменшити до 0 розмір пайового внеску в інфраструктуру;

– прискорити процес оформлення земельних ділянок під лінії електропередач.

категорії
Бізнес

Публікації по темі