Які штрафи чекають на підприємця, який не сплатив ЄСВ

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, накладається* штраф у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум.

Законом про ЄСВ платниками ЄСВ визначено фізосіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Про це повідомляє прес-служба ДФС, передає Finance.ua.

Фізособи – підприємці, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, накладається* штраф у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум.

Нараховується пеня 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Нарахування пені розпочинається з 1 календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу.

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, зокрема, фізособами – підприємцями або особами, які забезпечують себе роботою самостійно, у сумі:

  • що не перевищує 300 НМДГ, спричиняє накладення штрафу від 40 до 80 НМДГ;
  • за повторне за рік вчинення таких дій – спричиняє накладення штрафу від 150 до 300 НМДГ;
  • у сумі більше ніж 300
    НМДГ, спричиняє накладення штрафу від 80 до 120 НМДГ;
  • за повторне за рік вчинення таких дій – спричиняє накладення штрафу від 150 до 300 НМДГ.

Довідка

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян (НМДГ) — грошова сума розміром у 17 гривень, яка застосовується при посиланнях на неоподаткований мінімум доходів громадян в законах або інших нормативно-правових актах, за винятком норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги.

категорії
Бізнес

Публікації по темі