Які зміни в Податковий кодекс передбачає анбандлінг Нафтогазу

Закон передбачає відділення оператора газотранспортної системи (ГТС) від НАК «Нафтогаз України» відповідно до європейського законодавства.

Опубліковано закон про зміни в Податковий кодекс для анбандлінгу НАК «Нафтогаз України».

Документ оприлюднений у виданні «Голос України». Закон набуде чинності 11 грудня.

Закон передбачає відділення оператора газотранспортної системи (ГТС) від НАК «Нафтогаз України» відповідно до європейського законодавства.

Керувати компанією буде окрема структура — Магістральні газопроводи України. Її передали під управління Мінфіну.

До 2021 року звільнять від ПДВ операції з передачі з балансу платника податку на баланс іншої юридичної особи майна, яке перебуває у держвласності у складі магістральних газопроводів, і всіх об’єктів і споруд, пов’язаних єдиним технологічним процесом.

До 2022 року відкладається встановлення касового методу визначення дати виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за операціями з поставки/придбання майна.

До 2021 року відкладається виключення з визначення поставки товарів — операції з надання (передачі) і повернення за договором позики природного газу, який використовується для забезпечення діяльності з транспортування природного газу магістральними газопроводами, якщо ці операції проводяться для відокремлення оператора ГТС.

16 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про анбандлінг Нафтогазу — відокремлення транспортування природного газу від його видобутку і постачання.

1 грудня набув чинності закон «Про внесення змін до закону України „Про публічні закупівлі“ у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу».

Також відомо, що Нафтогаз визначив вартість ГТС України в процесі анбандлінгу. Згідно з документами НАК затвердив ринкову вартість активів Укртрансгазу — 3,209 млрд грн (без ПДВ) станом на 1 жовтня 2019 року.

категорії
Бізнес

Публікації по темі