В Україні запровадять ринок «зелених» облігацій

Введення "зелених" облігацій в Україні дозволить мобілізувати необхідні інвестиції на реалізацію проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, а також здешевити ці фінансові ресурси.

Введення “зелених” облігацій в Україні дозволить мобілізувати необхідні інвестиції на реалізацію проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, а також здешевити ці фінансові ресурси.

Про це заявив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За його словами, це допоможе досягти 11% “зеленої” енергії в кінцевому енергоспоживанні до 2020 року і 25% в загальному первинному енергопостачанні в 2035 році.

В Україні також розроблять альтернативні сценарії для запуску ринку “зелених” облігацій і визначать механізми для цього. Пізніше дорожню карту повинні подати уряду.

Крім цього, планується продовжити роботу над розробкою пакету проектів актів первинного і вторинного законодавства щодо керівних принципів “зелених” облігацій, зменшенням інвестиційних бар’єрів, а також стимулюванням залучення інвестицій в Україну.

За прогнозами учасників ринку, до 2020 року на частку “зелених” облігацій у всьому світі буде припадати 10-15% від загальної суми всіх облігаційних позик.

категорії
Економіка

Публікації по темі