В Україні знову “подорожчають” кредити

Правління Національного банку прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17,5% річних.

Правління Національного банку прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17,5% річних.

Про це йдеться на сайті Нацбанку.

Як зазначили у НБУ, таке рішення було прийняте щоб повернути інфляцію у межі цільового діапазону у 2019 році.

“На думку Національного банку, зниження інфляції до цілі може опинитися під загрозою через дію низки чинників – подальше пожвавлення внутрішнього попиту, активну трудову міграцію, посилення ризиків щодо отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду та іншого пов’язаного фінансування, зависокі інфляційні очікування, зниження інтересу інвесторів до активів країн, що розвиваються. Більш жорстка монетарна політика нівелюватиме їх вплив та сприятиме зниженню інфляції до 5,8% на кінець наступного року і до 5% у 2020 році”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, останні декілька місяців облікова ставка зберігалася на рівні 17%.

Варто зазначити, облікова ставка впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Зниження кредитування фізосіб приводить до того, що зменшується платоспроможний попит на товари і послуги, що часто купуються в кредит. Відповідно, виробники і продавці утримуються від нарощування виробництва та підвищення цін через низький попит.

Політика таргетування інфляції, якої дотримується Національний банк України, – це заходи, які приймає держава, щоб запобігти сильнійінфляції та утримати контроль над рівнем цін в країні.

категорії
Економіка

Публікації по темі