Головні інвестори: хто не побоявся вкладати в Україну

Загальна сума іноземних інвестицій в Україну за 2017 рік склала 2,3 млрд доларів США

Загальна сума іноземних інвестицій в Україну за 2017 рік склала 2,3 млрд доларів США. Найбільше іноземних інвестицій було спрямовано у фінансовий та ІТ-сектор української економіки-приблизно 30% від загального інвестиційного балансу.

За даними Держстату, найбільше інвестицій надійшло з Кіпру – 506млн доларів. На другому місці опинилась Російська Федерація – $395,9 млн, у п’ятірку головних країн- інвесторів також увійшли: Нідерланди – $262,5 млн, Великобританія – $211,7 млн та Німеччина – $119,3 млн.

Українські інвестиції зосереджені в основному у Республіці Кіпр – 93,3% від загальної суми капіталовкладень. Керуючі компанії більшості українських металургійних заводів зареєстровані саме в цій офшорній країні. Трійку лідерів замикає Росія – 2,4% та Латвія – 1,1%.

Якщо говорити про Львів, в місто переважно інвестують партнери з Польщі. Розмір прямих іноземних інвестицій з цієї країни сягає 47,1%. Також серед інвесторів Австрія – 11,3%, Кіпр – 10,7%, Нідерланди – 6%, Віргінські Острови – 5,4% та Швейцарія – 3,4%. Загалом обсяг прямих іноземних інвестицій у Львівську область за 2017 рік становить 52,4 млн доларів США.

Зазначимо, раніше Президент України Петро Порошенко підписав закон, що спрощує ведення бізнесу в країні. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» допоможе залучити більше іноземних інвестицій.

категорії
Економіка

Публікації по темі