Гройсман запропонував ЄС та США керувати українською ГТС

Про це Прем'єр-міністр України заявив під час міжнародної конференції про роль української ГТС для енергетичної безпеки Європи

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував Європейському Союзу і Сполученим Штатам Америки приєднатися до управління українською газотранспортною системою.

Про це Прем’єр-міністр України заявив під час міжнародної конференції про роль української ГТС для енергетичної безпеки Європи, повідомляє прес-служба уряду.

«Ми звернулися до ЄС і США: давайте разом управляти ГТС, щоб забезпечити постійну її роботу на десятиліття вперед. Не можна допустити помилок, які в свій час допустила Україна і котрі привели до військового захоплення території нашої держави», – зазначив він.

Глава уряду додав, що єдність позицій і розуміння загроз дозволить знайти кроки, щоб не допустити будь-якої агресії.

Нагадаємо, що аудиторська компанія Ernst&Young оцінила вартість основних засобів ПАТ«Укртрансгаз» на рівні 327 млрд 921,505 млн грн. У зазначену суму також входять всі активи в сумі 12,3 млрд грн, що знаходяться на тимчасово непідконтрольною території.

Укртрансгаз експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу загальною місткістю 31 млрд кубічних метрів. Пропускна система української газотранспортної системи на вході становить 288 млрд кубічних метрів, на виході 178,5 млрд кубічних метрів. У тому числі в країни Євросоюзу – 142,5 млрд кубометрів і в Молдову – 3,5 млрд кубометрів природного газу.

категорії
Економіка

Публікації по темі