ДФС: 90% дебіторських боргів компанії «Укрнафта» належать компаніям-банкрутам

Державна фіскальна служба перевірила дебіторську заборгованість «Укрнафти»

Державна фіскальна служба перевірила дебіторську заборгованість «Укрнафти» у сумі 12,5 млрд гривень.

Про це повідомив Євген Бамбізов, голова Офісу великих платників податків, передає «Економічна правда».

За словами Євгена Бамбізова перевірка дебіторської заборгованість «Укрнафти» виявила, що «90% з суми – заборгованість підприємств-банкрутів або підприємств, які не ведуть діяльності».

Зазначається, що перевірка проводилась для того, щоб уся сума податкового боргу компанії була покрита заставним майном. Втім, за висновками Офісу великих платників податків, для погашення податкового боргу можна використати лише 49 млн гривень дебіторки.

Як повідомив Бамбізов, податковий борг «Укрнафти» становить 15,1 млрд гривень, з яких офіс ВПП адмініструє 2,1 млрд гривень, а регіональні відділення ДФС – 13 млрд гривень.

У податковій заставі знаходяться активи компанії на суму 14,5 млрд гривень. Серед них АЗС, будівлі, трубопроводи та нафто газопереробне обладнання – на суму 4,9 млрд гривень; нафтогазові активи – свердловин – на суму 6,9 млрд гривень; товарно-матеріальні запаси – газ, нафта – на 2,8 млрд гривень.

У судовому порядку «Укрнафта» намагається змусити Офіс взяти на баланс 2,1 млрд куб м газу, видобутого у 2006 році та спожитого населенням до 2008 року. «Третьою стороною у цьому судовому спорі є «Укртрансгаз». Саме від них ми отримали інформацію що цього газу «Укрнафти» у сховищах немає. «Укрнафта» намагається змусити нас взяти у заставу газ, якого фізично немає», – наголошує Бамбізов.

Варто зазначити, ПАТ «Укрнафта» – найбільша українська нафтовидобувна компанія. НАК «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти», групі компаній «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – близько 42% акцій.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі