Економіка штату Каліфорнія п’ята за величиною

За даними «Голосу Америки», економіка американського штату Каліфорнія стала п’ятою за величиною у світі.

За даними «Голосу Америки», економіка американського штату Каліфорнія стала п’ятою за величиною у світі, обігнавши навіть Велику Британію.

На сайті уряду Каліфорнії повідомляють, що штат займає шосту позицію серед економік світу. Раніше, у 2002 році, Каліфорнія вже була на п’ятому місці серед світових економік, але впала на десяту позицію після Великої рецесії у 2012 році. На даний момент, економіка цього штату поступається лише економікам США в цілому, Китаю, Японії та Німеччині.

Як повідомляє «Голос Америки», валовий внутрішній продукт Каліфорнії з 2016 до 2017 року збільшився на 127 млрд доларів, перевищивши 2,7 трильйона доларів. Економіка ж Великої Британії знизилась у доларовому вираженні. Таким чином, каліфорнійська економіка перевищила британську. У Каліфорнії проживає майже 40 мільйонів людей. Економіка штату є справді неосяжною.

Сектори економіки, які найбільше вплинули на її розвиток, це технологічний та розважальний – Кремнієва долина та Голлівуд.  Усі сфери економіки, крім сільського господарства, сприяли підвищенню ВВП в Каліфорнії. Фінансові послуги і нерухомість призвели до збільшення пакету на суму 26 мільярдів доларів США.

З 2012 року Каліфорнія, як найбільш густонаселений штат США, додала 2 мільйона робочих місць та збільшила ВВП на 700 млрд доларів.

категорії
Економіка

Публікації по темі