Експерти розповіли чого очікувати від долара найближчим часом

Національний банк України вкотре понизив офіційний курс гривні до долара.

Національний банк України вкотре понизив офіційний курс гривні до долара.

Про це йдеться в даних регулятора.

Нацбанк знизив курс гривні на три копійки, встановивши його на рівні 26,47 гривні.

Євро зріс відразу на 8 копійок. Так, офіційний курс гривні до євро встановлений на рівні 30,65 гривні.

За 10 російських рублів дають 4,1617 гривні.

Варто зазначити, на думку експертів один із чинників, що тисне на національну валюту, сезон відпусток. «Подорожчання долара, можливо пов’язано з тим, що в Україні набирає обертів сезон відпусток, а відтак зростає попит на валюту для відпочинку за кордоном. Водночас зниження попиту на гривню, ймовірно обумовлено обміном доларів на гривню для оплати комунальних послуг. Наявні доларові резерви у небагатої частини населення можливо просто закінчились. Збіг цих тенденцій міг привести до такої динаміки валютних курсів», – зазначає Валентина Лебедєва, кандидат економічних наук, професор НМетАУ.

Водночас Ярослав Жаліло, керівник економічних програм Інституту суспільно-економічних досліджень, не вважає, що зниження курсу гривні варто називати «стрімким падінням» та пов’язує валютні коливання із кон’юнктурними чинниками. «Серед найперших – підготовка власників валютних доходів до наступного періоду сплати податків. До цього моменту їм вигідно притримувати повернення валютної виручки, щоб продати її з найбільшою вигодою», – зазначає експерт.

«Спекулятивна активність можлива завдяки наявності більш тривалих чинників девальвації гривні, а саме – негативного сальдо зовнішньої торгівлі, слабкого припливу іноземних інвестицій, значних обсягів виплат за зовнішнім боргом, загалом – високих макроекономічних ризиків.  Також у перші місяці року Мінфіном було реалізовано нерезидентам значні обсяги ОВДП – порівняно з груднем 2017 наприкінці березня 2018 вартість ОВДП у власності нерезидентів зросла з 5 до 15 млрд грн., що створило спекулятивний «навіс», який почне тиснути на курс гривні, як тільки вона почне ослаблятися. Що й відбувається зараз – наразі нерезидентам належать ОВД вже на 10 млрд грн», – пояснює Ярослав Жаліло.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі