Замасковані банки РФ продовжують працювати в Україні

Згідно з даними НБУ, протягом 2014 – 2018 років банки з російським капіталом скоротили 42% відділень. Їх частка на українському ринку зменшилася до 8,8%.

Згідно з даними НБУ, протягом 2014 – 2018 років банки з російським капіталом скоротили 42% відділень. Їх частка на українському ринку зменшилася до 8,8%.

Як зазначалось раніше на сайті fakty.ictv.ua – вивіска «Сбербанк Росії» змінилась на «Свербанк», «Російський стандарт» перейменували у «Банк Форвард», а «Зовнішекономбанк» оперує через український «Промінвестбанк».

«Поступове згортання діяльності та здача банківської ліцензії – це єдиний цивілізований шлях для цих банків. Ми бачимо, що цим же шляхом рухається «ВТБ» – він вже більше року працює у напрямку згортання своєї діяльності», – стверджує  заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Незважаючи на поради представників НБУ, напередодні «Сбербанк» повідомив, що збирається докапіталізувати свою українську “дочку” на 317 мільйонів доларів. У фінустанові запевнили, що докапіталізація буде проведена відповідно до регуляторних вимог та правил Національного банку України.

Повне закриття російських банків змінить бізнесовий клімат в Україні. «Якщо зникнуть усі російські банки, зменшиться конкуренція між самими банками. Банкіри зможуть активніше диктувати невигідні для клієнтів умови», –  додав фінансовий експерт Олексій Лупоносов.

6 березня, Президент України Петро Порошенко, ще на рік затвердив санкції проти чотирьох банків з російським капіталом: «Сбербанк», «Промінвестбанк», «БМ Банк» і «ВТБ».

категорії
Економіка

Публікації по темі