Зволікання з законом про Антикорупційний суд приведуть до девальвації гривні

Зволікання нардепів із прийняттям закону про Антикорупційний суд може призвести до девальвації гривні і різкої інфляції.

Зволікання нардепів із прийняттям закону про Антикорупційний суд може призвести до девальвації гривні і різкої інфляції.

Про це Олександр Данилюк написав у зверненні до народних депутатів.

Так Міністр фінансів звернувся до нардепів з листом, в котрому віз заначив про необхідність ухвалення законопроекту «Про антикорупційний суд». Про це Олександр Данилюк повідомив під час ефіру «Радіо НВ».

«Цим листом я хотів довести до депутатів, що вони по-різному отримують інформацію. Хотів чітко довести, які будуть наслідки, щоб не було жодних маніпуляцій. Це наслідки не тільки для цього року. Треба думати на декілька років вперед. Я показав перспективу, не думайте тільки про сьогодні. Хоча, багато депутатів це розуміють…. Але ця поправка залишається неузгодженою довгий час. Якщо на наступному тижні не буде прийнято антикорупційний суд, ми приймаємо додаткові ризики на себе, – зазначив Олександр Данилюк.

Він також наголосив, що Україна залишається залежною від зовнішньої підтримки МВФ «Стосовно зовнішніх запозичень. Доки ми не отримаємо позитивний сигнал від МВФ, ми не зможемо виходити на ринки. е робиться не для МВФ, а для нашої країни. Ми повернулись до економічного зростання після кризи – це було завдяки тому, що ми знаходились в програмі МВФ», – додав Міністр фінансів.

Варто зазначити, що Бюджет-2018 прийнято з припущенням, що програма співпраці з Міжнародним валютним фондом продовжуватиметься і Україна отримає черговий транш в розмірі 1,9 млрд доларів.

В разі, якщо через зволікання із прийняттям закону про Антикорупційний суд, МВФ відмовить у надані чергового траншу, це призведе до девальвації гривні та різкого стрибка інфляції. Такий сценарій подій відкине Україну в розвитку на декілька років назад.

категорії
Економіка

Публікації по темі