Зміни в ЖКГ проведуть не раніше виборів, – Валентина Лебедєва

швидше за все, влада остерігається соціального напруження через підвищення тарифів

Формально прийняття змін, в сфері житлово-комунального господарства, відклали через неготовність підзаконних актів. Натомість, швидше за все, влада остерігається соціального напруження через підвищення тарифів та відкладає зміни на період після виборів.

Таку думку висловила доктор економічних наук, професор Валентина Лебедєва.

В Україні набув чинності закон № 2454-VIII, яким відклали введення в дію норм закону про житлово-комунальні послуги про водопостачання, електрику, газ та поводження з відходами.

«Швидше за все, влада остерігається, що введення закону про житлово-коммунальні послуги призведе до нового суттєвого підвищення тарифів і підвищення соціальної напруженості, не бажаної перед виборами», – зазначила експерт.

Також вона зазначила, що в більшій мірі закон захищає продавців послуг ЖКГ. «Чомусь вважається, що тарифи повинні лише зростати, але принцип ефективності говорить про зворотне: модернізація повинна призводити до зниження витрат на одиницю продукції (послуг) і як наслідок – зниження тарифів», – зазначила Валентина Лебедєва.

Відтак, набуття чинності законом № 2454-VIII відтермінує реформування взаємовідносин між постачальник послуг та споживачем у сфері Житлово-комунального господарства.

Варто також зазначити, що Закон про житлово-комунальні послуги, яким надається право споживача укладати договори з постачальником послуги, мав набути чинності 10 червня цього року. Втім, у зв’язку із неготовністю усіх підзаконних актів, уряд відклав введення норм в дію.

Відтак нововведення планується ввести в дію з 1 травня 2019 року, після завершення опалювального сезону.

На 1 серпня 2020 року перенесли початок дії норми про штрафи для компаній за порушення термінів встановлення лічильників на тепло, гарячу і холодну воду.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі