Золотовалютні резерви України виросли на 1,3%, – НБУ

За даними Нацбанку, на сьогодні золотовалютні резерви України становлять 18,8 мільярда доларів.

Золотовалютні резерви України становлять 18,8 мільярда доларів.

Основним джерелом поповнення резервів протягом квітня, як і в попередні місяці, була закупка Національним банком валюти на міжбанківському ринку.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Резерви використовують для здійснення міжнародних розрахунків і платежів, покриття дефіциту платіжного балансу та стабілізації курсу національної валюти.

Нацбанк України також заявив, що планує за рахунок міжнародної кредитної допомоги збільшити золотовалютні резерви до 20,5 мільярда доларів до кінця 2018 року. У квітні кошти з міжнародних резервів спрямовувались переважно  на погашення державного боргу перед МВФ, а саме 186 млн дол. США.

Загалом протягом 2015 – 2018 років  відбувається незначний приріст золотовалютного резерву України. За даними Всесвітньої Ради по Золоту (World Gold Council), Україна посідає 46-те місце серед країн світу за розміром золотого запасу.

Нещодавно у Рахівському районі Закарпатської області виявили велике родовище золоторудних покладів. За попередніми оцінками, родовище містить запаси дорогоцінного металу, яке оцінюється  3,5 млрд дол.США.

категорії
Економіка

Публікації по темі