Зростання цін на нафту вплине на інфляцію в Україні

Про це йдеться в витягу з протоколу засідання Комітету монетарної політики

Зростання світових цін на нафту спричинить додатковий інфляційний тиск в Україні в короткостроковій перспективі, однак в подальшому цей вплив буде нейтралізовано за рахунок зростання цін на товари українського експорту.

Про це йдеться в витягу з протоколу засідання Комітету монетарної політики Національного банку України.

Як зазначається в протоколі засідання, підвищення цін на нафту на світових ринках досить швидко позначається на цінах в Україні в зв’язку зі значною часткою вартості паливно-мастильних матеріалів у собівартості готової продукції.

«Це буде створювати додатковий інфляційний тиск і позначиться на показниках інфляції в короткостроковій перспективі. Водночас, члени комітету очікують, що вплив підвищення світових цін на нафту на цінову динаміку в Україні буде нейтралізовано в більш тривалій перспективі», – йдеться в документі.

Регулятор пояснив, що зростання цін на нафту буде визначати поступове підвищення цін і на інші товари на світових ринках, в тому числі українського експорту.

«Збільшення валютних надходжень позначиться на обмінному курсі гривні і, відповідно, послабить інфляційний тиск», – йдеться в документі.

Окрім того, за прогнозом НБУ, сприятливі погодні умови навесні цього року, що дозволяють розраховувати на хороший урожай озимих культур, сприятиме стрімкому сповільненню зростання цін на продукти харчування.

категорії
Економіка

Публікації по темі