Кабмін визначився як витрачати кошти на космічну галузь

Кабінет міністрів України затвердив порядок використання в 2018 році коштів

Кабінет міністрів України затвердив порядок використання в 2018 році коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з розвитку космічної діяльності та виробництво космічної техніки.

Про це йдеться в постанові уряду, опублікованій в газеті «Урядовий кур’єр».

Кошти, розпорядником котрих буде Державне космічне агентство України, будуть виділятися за програмою «Виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері космічної галузі, в тому числі загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України».

У постанові зазначається, що в цьому році бюджетні кошти будуть спрямовані на здійснення дистанційного зондування Землі з космосу (забезпечення системного отримання даних від космічної системи «Січ»), здійснення космічної діяльності в інтересах національної безпеки та оборони, а також проведення наукових космічних досліджень (вивчення сонячно-земних і сейсмоіоносферних зв’язків).

Також, за рахунок держбюджету планують удосконалити космічні системи телекомунікації та навігації (розвиток Системи координатно-часового та навігаційного забезпечення), а також поглиблювати міжнародне співробітництво в космічній сфері.

Як зазначає видання «УНІАН» нещодавно Госкосмагентство відзвітувало про використання бюджетних коштів за 2017 рік. Згідно зі звітом, більше половини бюджетних коштів, а саме 1,422 млрд грн, пішло на погашення кредиту, залученого під державні гарантії для реалізації проекту «Створення Національної супутникової системи зв’язку».

Крім того, 264,385 млн грн були використані на утилізацію твердого ракетного палива, 148,7 млн ​​грн – на управління та випробування космічних засобів, 80 млн грн – на виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері космічної галузі, 50 млн грн – на фінансову підтримку державного підприємства «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод »імені О.М.Макарова» (на погашення заборгованості по зарплаті).

 

категорії
Економіка

Публікації по темі