Лише 63% українців мають банківські рахунки

Лише 63% українців мають банківські рахунки. Це говорить про все іще низький рівень доступності фінансових послуг (інклюзії – Ред.) для громадян.

Лише 63% українців мають банківські рахунки. Це говорить про все іще низький рівень доступності фінансових послуг (інклюзії – Ред.) для громадян.

Про це розповів Яків Смолій, глава Національного банку України, виступаючи на форумі про фінансову інклюзії Finclusion UA У Києві.

«У 2011 році 41% дорослого населення України мав хоча б один банківський рахунок. За шість років, тобто, в 2017 році, цей показник виріс і становить вже 63% », – сказав глава НБУ

Водночас Яків Смолій наголосив, що цей показник недостатній, адже 37% українців немають банківського рахунку.

Також він навів показники країн, у котрих рівень інклюзії значно вищий. Зокрема у Чеській республіці 81%, Угорщині 75%, Білорусі 81%, Австрії 98%, Данії 100%.

На думку глави Нацбанку для підвищення рівня фінансової інклюзії необхідно стимулювати розвиток новітніх фінансових технологій, посилювати захист прав споживачів і працювати над підвищенням фінансової грамотності населення.

«Фінансова інклюзія – шлях до майбутнього зростання економіки за допомогою мобілізації заощаджень населення, інвестицій в розвиток економіки України, а також диверсифікацію фінансової системи», – підкреслив Смолій.

 

Подробности читайте на УНИАН: https://economics.unian.net/finance/10149497-tolko-63-ukraincev-imeyut-bankovskie-scheta.html

категорії
Економіка

Публікації по темі