Магістраль «Via Carpatia», ймовірно, отримає фінансування з боку ЄС

Транспортна магістраль «Via Carpatia» проходитиме через декілька міст України.

Транспортна магістраль «Via Carpatia» проходитиме через декілька міст України.

Проект автотранспортного маршруту «Via Carpatia» внесено до фінансового сектору Європейського Союзу під заголовком «Об’єднуючи Європу», повідомляє «Польське радіо».

В Україні магістраль проходитиме через Львів, Мостиська, Тернопіль, Чернівці, Луцьк, Ягодин, Рівне, Житомир, Вінницю, Коростень, Умань, Одесу і Київ.

Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик запевнив, що назва «Via Carpatia» вперше з’явилася у документах Європейського Союзу як проект, який слід брати до уваги, і, ймовірно, який потрібно буде частково профінансувати.

Загалом шлях пролягатиме через Польщу, Болгарію, Чехію, Україну, Грецію, Литву, Словаччину, Румунію і Туреччину.

Як зазначав раніше міністр інфраструктури України Володимир Омельян: «Коридор через Карпати (Via Carpatia – Карпатський шлях – Ред.) є мостом між Європою і Азією, він дозволяє використовувати транзитний потенціал Польщі, України та інших країн-партнерів. Саме тому розвиток транспортної інфраструктури має надзвичайно важливе значення для сталого транспортного сполучення між Європою і Азією через територію України і Польщі ».

Нагадаємо, що у 2016 році представники 9 країн, у тому числі й Україна, підписали декларацію про будівництво магістралі «Via Carpatia».

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі