Маріупольський морський порт поніс економічні втрати через війну на Донбасі

Маріупольський морський торговельний порт втратив 8-9 млн тонн вантажів

З моменту початку військового конфлікту на донбасі Маріупольський морський торговельний порт втратив 8-9 млн тонн вантажів.

Про це заявив Олександр Олійний, директор ДП “Маріупольський морський торговельний порт”, в рамках Ukrainian Ports Forum-2018.

«Наша мета – вирішити питання щодо диверсифікації вантажів. Втрати у нас істотні з початку військових дій ми втратили близько 8-9 млн тонн вантажів, починаючи з навалювальних вантажів, вугілля і глини, і закінчуючи металопродукцією. Потрібно знайти альтернативну завантаження», – повідомив Олійник.

Він розповів, що за рік порт перевантажує близько 6 млн тонн вантажів, тоді як в 2007 році порт перевантажив 17,5 млн тонн вантажів.

Окрім того, директор порту розповів про будівництво агропромислового терміналу. «З кінця 2016 року було прийнято рішення про проектування зернонавантажувального комплексу, який дозволить перевантажувати не менше 2 млн тонн агропромислових вантажів, а норма зберігання – 131 тис тонн. Запланований запуск першої частини терміналу – до збору врожаю 2019 року», – розповів Олександр Олійник.

Він зазначив, що на першому етапі будівництва проекту буде встановлено 10 елеваторів з нормою зберігання 5,7 тис тонн. Також будуть встановлені приймачі для вивантаження вантажу з автотранспорту і залізниці, організовано лабораторію, сушарка і т.д.

Перший етап будівництва буде проведено за рахунок власного капіталу. На це потрібно близько 500 млн гривень. «Ми готові вести переговори з інвестором про будівництво другого етапу», – наголосив Олійник.

категорії
Економіка

Публікації по темі