Міжнародні резерви зросли на 229 млн дол. США за квітень 2018 року

Міжнародні резерви України зросли за квітень на 1,3% і на 01 травня 2018 року становили 18 421,1 млн дол. США.

Міжнародні резерви України зросли за квітень на 1,3% і на 01 травня 2018 року становили 18 421,1 млн дол. США (в еквіваленті), за попередніми даними.

Про це повідомляє НБУ.

Основним джерелом поповнення резервів протягом квітня, як і в попередні місяці, була купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку. Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало Національному банку можливість і надалі викуповувати надлишок валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.

За підсумками квітня Національний банк купив на міжбанківському ринку 326,7 млн дол. США. У тому числі 146,0 млн дол. США – за інтервенціями за найкращим курсом, 80,0 млн дол. США за єдиним курсом, та 100,7 млн. дол. США – на валютних аукціонах.

Крім того, Національний банк продав 24,0 млн дол. США за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Таким чином, чиста купівля валюти Національним банком становила 302,7 млн дол. США.

Також у минулому місяці до резервів надійшло 83,6 млн євро від розміщення Урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Водночас у квітні кошти з міжнародних резервів спрямовувалися переважно на здійснення платежів Уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Сума цих платежів у квітні становила 127,4 млн дол. США. У тому числі 30,8 млн дол. США було сплачено для обслуговування ОВДП, деномінованими в іноземній валюті.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 59,2 млн дол. США та інші операції на суму 11,3 млн дол. США.

В цілому, станом на 01 травня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,3 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

категорії
Економіка

Публікації по темі