НАБУ завершило розслідування зловживань при закупівлях робіт із днопоглиблення АМПУ

Детективи НАБУ повідомили про завершення досудового розслідування семи підозрюваним у заволодінні понад 247 мільйонів гривень ДП "Адміністрація морських портів України".

Детективи НАБУ повідомили про завершення досудового розслідування семи підозрюваним у заволодінні понад 247 мільйонів гривень ДП “Адміністрація морських портів України”. Про це повідомляє Прес-служба Національного антикорупційного бюро.

Зазначається, що у зловживаннях під час здійснення процедури закупівлі послуг із днопоглиблення підозрюється сім осіб ДП «Адміністрація морських портів України». Серед підозрюваних екс-голова ДП «АМПУ» (2014-2017 рр); екс-перший заступник голови ДП «АМПУ» (2015-2017 рр); екс-начальник відділу закупівель ДП «АМПУ» (2015-2018 рр); заступник начальника Одеського філіалу ДП «АМПУ» (чинний); директор ТОВ; бенефіціар ТОВ та бенефіціар нерезидента (підприємства-учасника злочину).

За даними слідства, посадові особи ДП «АМПУ» у змові з приватними особами у 2015–2016 роках реалізували схему з розкрадання коштів під час державних закупівель послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів.

Зазначається, що підозрюваними були створенні умови для перемоги заздалегідь визначеного учасника торгів, а також подальшого завищення вартості виконаних ним робіт.

Внаслідок цього, на переконання детективів Бюро, державі (в особі ДП «АМПУ») завдано збитків на суму 247 млн. грн. Ця сума підтверджена висновком судово-економічної експертизи та іншими матеріалами кримінального провадження.

Зазначимо, розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із грудня 2015 року.

У січні цього року Національне антикорупційне бюро під час обшуків в Одесі затримало колишнього директора Адміністрації морських портів України Андрія Амеліна.

В липні 2016 році Андрію Амеліну повідомили про підозру у привласненні 3,5 млн гривень державних коштів.

В серпні 2016 Шевченківський районний суд Києва не заарештував підозрюваного і відпустив його під заставу в розмірі 1,4 млн грн.

Усього у справі затримано 7 підозрюваних у заволодінні 247 млн гривень, серед яких колишні та чинні посадовці Адміністрації морських портів.

29 січня НАБУ проводило обшуки на території Одеської, Миколаївської областей та міста Києва.

категорії
Економіка

Публікації по темі