Нацбанк змінив правила видачі валютних ліцензій

Національний банк України (НБУ) змінив порядок ліцензування валютних операцій банків, населення і бізнесу.

Національний банк України (НБУ) змінив порядок ліцензування валютних операцій банків, населення і бізнесу.

Про це повідомляє biz.nv посилаючись на прес-службу НБУ.

Відзначимо, що регулятор спростив порядок видачі електронних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій.

Тепер до переліку документів, необхідних для отримання такої ліцензії, додається можливість подачі як підтвердження джерела походження коштів документи, що стосуються результатів підприємницької діяльності фізособи або продажу рухомого та/або нерухомого майна.

При видачі е-ліцензій, які НБУ видає фізособам для виведення валюти за кордон, спрощується отримання електронної ліцензії на виведення коштів, які є спільною сумісною власністю подружжя.

Для цього один з подружжя може для підтвердження походження коштів враховувати доходи другого з подружжя, якщо ці доходи відносяться до їх спільної сумісної власності.

Також банкам дозволено розміщувати за кордоном валютні цінності без індивідуальної ліцензії на будь-яких власних рахунках, а не тільки на кореспондентських, як це було раніше.

Крім того, Нацбанк встановив виняток із загального порядку контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за зовнішніми кредитами/позиками в іноземній валюті.

Відзначимо, що виняток стосується коштів, що залучаються резидентами-позичальниками від нерезидентів для кредитних проектів, що реалізуються за участю (у формі забезпечення, страхування, поручительства) іноземної держави, за аналогією з виключенням, що вже застосовується для кредитних проектів за участю експортно-кредитних агентств.

НБУ також уточнив перелік документів, необхідних для отримання індивідуальної ліцензії на розміщення юридичними особами або фізичними особами-підприємцями коштів на рахунках за межами України.

Список доповнено документами, які містять інформацію про рахунки, відкриті резидентом в уповноважених банках, і про його структуру власності та кінцевих бенефіціарів власників.

У регуляторі вважають, що зміни сприятимуть удосконаленню порядку видачі індивідуальних валютних ліцензій і розширенню доступу резидентів до зовнішніх кредитних ресурсів.

Додамо, що норми вступають в силу з 28 квітня.

категорії
Економіка

Публікації по темі