Нацбанк розповів на якому етапі запровадження е-гривні

Національний банк вивчає доцільність введення електронної гривні, а також відпрацьовує питання технічного випуску таких грошей.

Національний банк вивчає доцільність введення електронної гривні, а також відпрацьовує питання технічного випуску таких грошей.

Про це під час круглого столу сказав начальник управління реформування фінансового сектора НБУ Євген Степанюк.

“Проект електронна гривня триває. Зараз іде пілотний проект з технічного випуску електронної грошової одиниці в Україні. Також залишається питання вивчення доцільності випуску НБУ електронної гривні. Тобто тут є дві складові. Перше – дослідження доцільності. Друге – це технічний випуск. З технічної точки зору є високий рівень готовності, про терміни впровадження і виходу за межі пілоту – це ще питання, яке вивчається”, – зазначив Степанюк.

Нагадаємо, як повідомляла ІА “Вежа”, за словами очільника Нацбанку Якова Смолія, НБУ «працює над проектом запровадження електронної гривні». «Це один з інструментів, який у так званому fintech-просторі прискорює розрахунки, робить їх набагато безпечнішими та вигіднішими. Це доступ до своїх ресурсів 24/7. Зручний інструмент для проведення невеликих розрахунків за допомогою мобільних пристроїв, і це безпечний інструмент», – зазначає він.

За основу електронної гривні буде закладена технологія блокчейн: «Ми вважаємо блокчейн наступним кроком в еволюції технології транзакцій. За нашими очікуваннями, ця технологія ставатиме все популярнішою і поширенішою вже у найближчому майбутньому. Ця технологія дозволить нашим щоденним платежам проходити швидко, безпечно і дешево», – повідомили у Нацбанку.

Електронна гривня може стати однією з форм національної валюти. Розплачуватися нею можна буде миттєво через віртуальні гаманці з допомогою комп’ютера чи мобільного. Перші кроки щодо впровадження віртуальної валюти в Україні були здійснені наприкінці 2016 року. Саме тоді, на повну потужність, запрацювала національна платіжна система «Простір», яка розпочала роботу над першими тест–картками з потрібними для підтримки електронної валюти мікросхемами. Нацбанк запланував до 2020 року впровадити в обіг першу електронну гривню.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі