На Львівщині збудують нову дорогу в обхід «Стебницького провалля»

Служба автомобільних доріг у Львівській області розробила та подала  у Державне підприємство «Укрдержбудекспертиза» відповідну проектну документацію

Служба автомобільних доріг у Львівській області розробила та подала  у Державне підприємство «Укрдержбудекспертиза» проектну документацію для початку робіт у 2018 році з будівництва нової ділянки автомобільної дороги державного значення Т-14-02 Східниця – Пісочна на ділянці км 16+100 – км 21+700 (обхід м. Трускавця) Львівської області.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

«Будівництво нової автомобільної дороги надзвичайно необхідне через просідання земляної поверхні, яке відбулося на території рудника №2 Стебницького гірничо-хімічного комбінату «Полімінерал», де стався обвал», – йдеться в повідомлені.

Нову дорогу планують збудувати за параметрами II технічної категорії, довжиною 3,9 км з двома кільцевими розв’язками. Вартість будівельних робіт буде встановлена після проведення експертизи проекту.

Варто зазначити, провалля неподалік міста Стебник утворилось 2 жовтня 2017 року. За словами фахівців – ґрунт просів через велетенські порожнини, які утворилися під час видобутку калійної солі на місцевій шахті «Полімінерал». За даними Трускавецької міської ради, обвалилась зона діаметром 300 метрів на глибину до 50 метрів.

У зв’язку із обвалом ґрунту частина об’єктів інфраструктури опинилась у зоні ризику. Зокрема під час свого виступу на сесії Львівської обласної ради заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак повідомила, що для збереження та відновлення інфраструктури поблизу Трускавця, Борислава, Стебника та Східниці необхідно близько 214 млн гривень.

«наслідок обвалу рудника у нас є об’єкти інфраструктури, які потрапляють під загрозу, зокрема це руйнування автомобільної дороги державного значення Пісочна – Східниця. Є добудови об’їзду через населений пункт Стебник, тобто будівництво 4 км дороги, а також двох транспортних розв’язок і мостового переїзду. Окрім того, у зоні провалу – водогін міста Дрогобич протяжністю 5 км. Орієнтовна вартість його переносу коливається в межах від 80 до 100 млн гривень», – зазначила Ірина Гримак під час свого виступу.

Варто також зазначити, що 30 березня 2018 року робоча група, до складу якої увійшли, зокрема, голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко, мер Дрогобича Тарас Кучма і директор гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал» Володимир Коваль, прийняла рішення про створення в Дрогобицькому районі підприємства зі збору, переробки та утилізації сміття. Фотокопії протоколу засідання у п’ятницю, 27 квітня, поширило дрогобицьке видання Vartonews.

Підприємство збираються створити на території гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал». Якщо проект реалізують, то карстове провалля всього за кілометр від межі міста Трускавець стане частиною сміттєпереробного комплексу. Саме пустоти рудника №2 обрали місцем захоронення шлаків спаленого сміття.

Засновниками сміттєпереробного заводу стануть ТзОВ «ЗОРЕМА ВЕСТ», комбінат міського господарства Дрогобицької міської ради і ТОВ «Українська карбонова консалтингова агенція».

категорії
Економіка

Публікації по темі