НБУ встановив план купівлі валюти на міжбанку у другому кварталі 2018 року

У ІІ кварталі 2018 року Національний банк має намір купувати до 10 млн дол. США на міжбанківському валютному ринку на день

У ІІ кварталі 2018 року Національний банк має намір купувати до 10 млн дол. США на міжбанківському валютному ринку на день для нарощування міжнародних резервів.

Про це йдеться у прес-релізі НБУ.

«З метою підвищення прозорості монетарної політики в частині проведення інтервенцій на валютному ринку Національний банк України розпочинає щоквартальне оголошення обсягу інтервенцій з купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів України. На ІІ квартал 2018 року такий обсяг встановлено у розмірі 10 млн дол. США на день», – зазначається у повідомлені.

Водночас повідомляється, що купівля такого обсягу не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку. «В той же час, залежно від ситуації на ринку, інтервенції з купівлі можуть бути меншими або взагалі не відбуватися», – додає НБУ.

Обсяги купівлі протягом дня можуть перевищувати оголошений обсяг, однак такі інтервенції проводитимуться для виконання інших завдань, передбачених Стратегією валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки , зокрема для згладжування функціонування валютного ринку.

Для мінімізації впливу регулятора на процес ціноутворення на валютному ринку Національний банк керуватиметься наступними принципами:  по-перше, оголошений обсяг інтервенцій для поповнення міжнародних резервів буде незначним порівняно із загальним обсягом операцій на міжбанківському ринку. По-друге, пріоритет буде надаватись тим формам інтервенцій, за якими Нацбанк не пропонує, а приймає запропоновану іншими учасниками валютного ринку ціну. Такими формами інтервенції, де Національний банк виступає “прайс-тейкером”, є валютний аукціон та інтервенція за найкращим курсом.

категорії
Економіка

Публікації по темі