НБУ залишив незмінною облікову ставку

Облікову ставку залишили на попередньому рівні - 17% річних.

Національний банк України вирішив залишити облікову ставку на попередньому рівні – 17% річних. При цьому, регулятор зазначає ослаблення інфляційного тиску.

Про це повідомила прес-служба Нацбанку.

«Проведення Національним банком жорсткої монетарної політики продовжувало стримувати фундаментальне інфляційний тиск. Найбільш відчутний вплив політики проявилося через канал обмінного курсу гривні, сприяючи його зміцненню з січня поточного року. Також спостерігається деяке поліпшення інфляційних очікувань», – зазначається у прес-релізі.

Відповідно, НБУ підтвердив очікування щодо динаміки споживчої інфляції відповідно до раніше оприлюдненими прогнозом – уповільнення до 8,9% до кінця поточного року.

Втім Нацбанк наголошує, що прогноз залишатиметься актуальним лише за умови подальшого просування реформ та позитивних переговорів з Міжнародним валютним фондом, щодо продовження програми фінансової підтримки країни. «Ці реформи критично важливі, як для збереження макрофінансової стабільності, так і для забезпечення довгострокового економічного зростання України», – підкреслили в НБУ.

Зазначимо, як наголошують експерти, якщо Національний банк не буде тримати облікову ставку дорогою, то в Україні відбудеться знецінення національної валюти. «Наразі облікова ставка стримує інфляцію та стабілізує валютний ринок. Тобто вона гасить інфляцію, адже гроші вже не є такі легкі, до них складніший доступ», – пояснює Віктор Гальчинський, економічний експерт, речник банку ПАТ «Кредобанк».

категорії
Економіка

Публікації по темі