НБУ планує модернізувати захист електронних банківських документів

Національний банк має намір модернізувати правила організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації регулятора. Проект відповідних змін до Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням...

Національний банк має намір модернізувати правила організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації регулятора.

Проект відповідних змін до Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації Національного банку Українирегулятор оприлюднив для громадського обговорення.

Про це йдеться на сайті НБУ.

Документ розроблено з метою удосконалення та модернізації вимог до використання та зберігання засобів криптографічного захисту інформації Національного банку України банками та небанківськими установами в Україні, які використовують такі засоби.

Нагадаємо, що відповідно до статті 7 Закону України “Про Національний банк України” і статті 10 Закону України “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах” особливості захисту інформації в системах, які забезпечують банківську діяльність, установлюються Національним банком.

Зокрема, цим документом врегульовано використання програмно-апаратного модуля генерації ключів та передбачено застосування як носіїв ключів криптографічного захисту інформації Національного банку виключно захищених носіїв інформації, що дасть змогу:

  • оптимізувати та осучаснити норми Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації Національного банку України (зокрема, у частині ведення діловодства (обліку), обладнання приміщень технічними засобами охорони тощо);
  • знизити ризики інформаційної безпеки під час управління ключовими даними у банках та небанківських установах в Україні, що використовують засоби захисту інформації Національного банку.
категорії
Економіка

Публікації по темі