Проект «Північний потік – 2» може стати проблемою для ЄС

Уряд Фінляндії вже дав згоду на будівництво цього газопроводу «Північний потік – 2».

Уряд Фінляндії вже дав згоду на будівництво цього газопроводу «Північний потік –  2».

РФ ще не отримала потрібних дозволів від Швеції і Данії. Підтримала проект і Німеччина – головний західний партнер України. Сьогодні не існує жодних юридичних підстав для того, аби будівництво “Північного потоку – 2” було призупинене.

Офіційному Берліну з економічної точки зору дуже вигідний цей газопровід. За словами виконавчого директора Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександра Леонова, Німеччина має у цьому проекті свою геополітичну зацікавленість. Федеративна республіка може стати найбільшим газовим хабом у Європі.

Трубопровід  матиме політичні і економічні наслідки не тільки для України, але й для ЄС, посилюючи свою економічну залежність від Росії.

Після введення економічних санкцій Європейським Союзом і США, через російську інтервенцію до Криму –  проект загальмувався. Основними партнерами Росії з будівництва “Північного потоку – 2” стали саме німецькі компанії. Однак після тривалої паузи Німеччина, а також Австрія все – таки дали згоду на продовження будівництва.

Нещодавно Держдеп США  заявив про можливість введення санкцій проти тих європейських компаній, які братимуть участь у будівництві «Північного потоку – 2». За прогнозами експерта з питань енергетики Валентина Землянського, будівництво цього проекту має закінчитися у 2019 році.

категорії
Економіка

Публікації по темі