П’ятий транш МВФ може стати останнім для України

П'ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 1,9 мільярда доларів може стати останнім для України до 2020 року.

П’ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 1,9 мільярда доларів, який Міністерство фінансів розраховує отримати в травні-червні поточного року, може стати останнім для України до 2020 року.

Про це йдеться у звіті міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, передає УНІАН.

«Програма розширеного фінансування МВФ завершиться в березні 2019 року, і ми не очікуємо якихось додаткових перерахувань в рамках цієї програми понад підтримки, передбаченої у четвертому звіті МВФ. Беручи до уваги графік проведення виборів, ми не прогнозуємо надання підтримки після завершення програми розширеного фінансування МВФ, у період до 2020 року», – йдеться в повідомленні.

Агентство прогнозує, що після виборів процес формування коаліції може бути ускладненим. Це спричинить до того, що переговори з МВФ будуть відкладені.

Зазначимо, раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав головною проблемою Української економіки тиск зовнішнього боргу, котрий зараз становить 65 млрд доларів. Спроможність України обслуговувати зовнішні борги на пряму залежить від продовження співпраці з МВФ. «Якщо не виконуватиметься наша програма співпраці (з МВФ. – ЕП), наприклад, створення антикорупційного суду чи інші параметри, то нам буде складно на ці виклики давати відповіді», – зауважив прем’єр-міністр.

Також він повідомив, що у цьому році Україна затратить 130 млрд грн на обслуговування зовнішнього боргу, не враховуючи його погашення.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі