США консервує невизначену ситуацію на ринку кольорових металів

Європейська комісія прийняла до відома рішення Сполучених Штатів продовжити звільнення ЄС від імпортних тарифів на сталь і алюміній до 1 червня

Європейська комісія прийняла до відома рішення Сполучених Штатів продовжити звільнення ЄС від імпортних тарифів на сталь і алюміній до 1 червня. Таке рішення зберігатиме невизначеність до прийняття кінцевого рішення.

Про це йдеться у заяві Європейської комісії.

«Рішення США продовжує невизначеність на ринку, яка вже впливає на ділові рішення. ЄС має повністю та постійно звільнятися від цих заходів, оскільки вони не можуть бути виправдані на підставі національної безпеки», – йдеться у заяві.

В комісії зазначили, що ЄС неодноразово вказував на свою готовність обговорити поточні питання доступу на ринки, що представляють інтерес для обох сторін, але також ясно дав зрозуміти, що не буде вести переговори на тлі погроз. «Будь-яка майбутня трансатлантична робоча програма повинна бути збалансованою та взаємовигідною», – йдеться у заяві.

Варто зазначити, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп відклав введення ввізних мит на сталь і алюміній для Євросоюзу, Канади і Мексики та низки інших країн до 1 червня.

«Адміністрація також продовжує переговори з Канадою, Мексикою та Європейським союзом протягом наступних 30 днів. На всіх цих переговорах адміністрація зосереджена на квотах, які будуть стримувати імпорт, запобігати перевантаженню і захищати національну безпеку», – відзначили в Білому домі.

У березні адміністрація Трампа вела мита в розмірі 25% на сталь і 10% на алюміній стосовно Китаю, Росії та Японії, але тимчасово відклала запровадження додаткових мит для ЄС, Канади, Мексики, Бразилії, Австралії та Аргентини.

категорії
Економіка

Публікації по темі