«Укравтодор» вважає електромобілі загрозою українським дорогам

Збільшення відсотку електромобілів нестиме загрозу для наповнення дорожнього фонду «Укравтодору».

Збільшення відсотку електромобілів нестиме загрозу для наповнення дорожнього фонду «Укравтодору».

Про це розповів в.о. голови «Укравтодору» Славомір Новак в інтерв’ю «Укрінформу».

Фонд державного агентства наповнюється за рахунок акцизу на пальне. «У цьому році це 50% від акцизу, в 2019 році – 75%, а в 2020 році – 100%. Відомо, що акцизний збір зростає», – зазначив він в інтерв’ю.

«Єдиною загрозою для наповнення дорожнього фонду можуть бути електромобілі: якщо їх кількість буде зростати, то потрібно буде шукати інші джерела наповнення фонду. Але зараз фінансування є постійним», – заявив Новак.

Він також зазначив, що серед інших джерел наповнення дорожнього фонду розглядають оплату за проїзд вантажівок та штрафи за їх перевантаження. «Тому вводимо електронну систему зважування вантажівок під час руху. Є проблема з перевантаженими вантажівками і є проблема з безпекою транспорту і професіоналізмом представників безпеки на транспорті. Тому зараз треба думати над підготовкою системи штрафів та введенням електронної системи», – розповів Новак.

Зазначимо, раніше повідомлялось, що Мінінфраструктури узгодило стратегію розвитку ринку електрокарів, якою передбачено введення механізму податкової знижки та скасування виплати в пенсійний фонд при реєстрації електромобілів.

Також нагадаємо, з 1 січня 2018 року скасовано ПДВ та акцизний податок на ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.

категорії
Економіка

Публікації по темі