Україна почала стягувати 2,6 млрд доларів з «Газпрому», – Петро Порошенко

У низці європейських країн почали стягувати активи російського «Газпрому» на користь «Нафтогазу»

У низці європейських країн почали стягувати активи російського «Газпрому» на користь «Нафтогазу» на виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо контракту на транзит газу.

Про це повідомив Андрій Коболєв, Голова правління НАК «Нафтогаз Україна», під час зустрічі з Петром Порошенком, йдеться на офіційному сайті адміністрації Президента.

За словами Андрія Коболєва, хоча компанія «Газпром» спробує оскаржити рішення Стокгольмського арбітражу в суді Швеції, це не зупиняє вже прийняте рішення. «Єдиною підставою, яку знайшов російський монополіст, щоб оскаржити – це начебто є якась лінгвістична експертиза, яку вони збираються представити як доказ», – зазначив він.

Голова правління НАК «Нафтагаз» повідомив, що з виграних Україною 4,6 млрд доларів вже було списано заборгованість перед «Газпромом» в сумі 2 млрд доларів за газ, який постачався в 2013-2015 роках. «Важливо відзначити, що цей газ і ця сума не включає жодного кубометру, який постачався незаконно «Газпромом» на територію Донецька та Луганська. Тобто цей борг ми так само не визнали, і суд підтримав нашу позицію», – наголосив Коболєв.

В той же час, Голова НАК «Нафтогаз» наголосив, що процес примусового виконання стягнення 2,6 млрд доларів перейшов в практичну площину – буквально сьогодні було розпочато обтяження акцій та інших активів «Газпрому» в країнах Європи.

Зазначимо, Стокгольмський арбітраж присудив виплату «Газпромом» «Нафтогазу» штрафу в розмірі 4,7 млрд доларів. За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу «Газпром» зобов’язаний виплатити НАК 2,56 млрд доларів.

категорії
Економіка

Публікації по темі