Українцям для власного споживання вистачає п’ятої частини урожаю пшениці, – Шеремета

Враховуючи врожаї зерна за останні роки в Україні буде більш ніж достатньо збіжжя для споживання.

На харчові потреби українцям вистачає п’ятої частини обсягів виробництва пшениці. Враховуючи врожаї зерна за останні роки та вміння аграріїв працювати в різних погодних умовах, в Україні буде більш ніж достатньо збіжжя для споживання.

Про це зазначив Віктор Шеремета, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, передає прес-служба.

«Хочу зняти всі побоювання наших співвітчизників, що в Україні може бути недобір зерна, зокрема, пшениці. Ми сьогодні маємо стільки збіжжя, що нам для внутрішнього споживання хлібу вистачає 5-ї частини, а все інше зерно ми експортуємо, годуємо весь світ. Ми збираємо і будемо збирати не менше 60-ти млн тонн зерна», – наголосив Віктор Шеремета.

Він додав, що вже зараз виробники-аграрії прораховують питання збуту нового врожаю та проведення осінньо-польових робіт. Зазвичай, з початку збиральної кампанії ціни на зернові на внутрішньому ринку падають. Для отримання найвищого прибутку, потрібно мати фінансові та матеріальні ресурси, щоб зберегти зерно до оптимальних цін.

Варто зазначити, станом на 20 червня вже намолочено 610 тис. тонн зерна з 192 тис. га при врожайності 31,7 ц/га, з яких озимої пшениці – 48 тис. тонн з 18 тис. га при врожайності 26,9 ц/га.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі