Українці будуть розмитнювати автомобілі за новими правилами

у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти, застосування яких значною мірою зменшить вартість розмитнення імпортних автівок

15 червня, у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти № 8487 і № 8488, застосування яких значною мірою зменшить вартість розмитнення імпортних автівок

Акцизний податок для ввезених в Україну авто буде змінений. Для авто з бензиновим двигуном ставка акцизного податку становитиме  – 50 євро, для авто на дизелі – 75 євро. Розмір акцизного податку дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку. Завдяки такій схемі, імпортні легкові транспортні засоби стануть для українців доступнішими, а різниця в розмірі ставок для різних за об’ємом двигуна авто не буде суттєвою.

Якщо законопроекти будуть ухвалені, то вводитиметься обмеження на кількість авто, які можна буде ввозити без грошового забезпечення. Особа, яка ввезла в Україну автомобіль в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння чи користування іншим особам. Також заборонятиметься використання такої машини у підприємницькій діяльності. За порушення правил – штраф 34 тис. грн.

За один день прострочення вивезення транзитного авто – штраф 170 грн, за три дні відтермінування – 850 грн. За зайвий місяць перебування такого автомобіля на митній території України – стягнення у розмірі 170 тис. грн.

За новими правилами, водій авто на транзитних номерах повинен буде вирушати до уповноваженого пункту для проведення митного оформлення і сплати усіх митних платежів.

Після перетину кордону і заповнення декларації водій опинятиметься під митним контролем. Митницю для проведення оформлення ввезеного транспортного засобу власник зможе обрати самостійно.

Як зазначає «ЕП» голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна: «Нові правила забезпечать дієвий контроль за переміщенням та цільовим використанням таких авто, а також за дотриманням митних правил резидентами і нерезидентами».

Нагадаємо, що дискримінаційна система ставок акцизного податку призвели до появи такого поняття як «авто на євробляхах». 1 травня 2018 року в Україні перебувало понад 315 тис авто, зареєстрованих в інших державах і ввезених в Україну в режимі транзиту або тимчасового ввезення. Майже половина, 125 тис, – з порушенням терміну перебування

категорії
Економіка

Публікації по темі